Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, “Demokrasi Şöleni” adlı “Uluslararası Sanat Çalıştayı” için Dünya’nın ve Türkiye’nin önemli Grafik Tasarımcıları ile sanatçılarını biraraya getiriyor.

“Demokrasi Şöleni” adlı proje, Avrupa Birliği ve TC. Başbakanlık Merkezi Finans İhale Birimi tarafından destekleniyor. “Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Projesi” kapsamında düzenlenecek olan “Uluslararası Sanat Çalıştayı” 22-28 Nisan 2014 tarihleri arasında Antalya Belek’de gerçekleştirilecek. Çalıştaya yurtdışından Edel Rodriguez (ABD), Yossef Lemel (İsrail), Mehdi Saeedi (İran), Kari Piippo (Fillandiya), Stasys Eidrigevicius (Polanya), Julianna Illés Major (Macaristan) ve Teymur Rzayev (Azerbaycan) katılacak. Türkiye’den Adem Dönmez, Ahmet Şinasi İşler, Ali Tomak, Ata Yakup Kaptan, Doğan Arslan, Emre Becer, Erol Kılıç, Fatih Başbuğ, Figen Yavuz, Hikmet Şahin, Hüseyin Elmas, İbrahim Çoban, İbrahim Özdabak, Levent Mercin, Mahmut Ayhan, Melek Gökay, Metin Eker, Onur Aşkın, Özcan Özkarakoç, Sadettin Sarı, Salih Denli, Selçuk Öziş, Semih Büyükkol, Uğur Atan ve Yusuf Keş’in katılacağı projenin koordinatörlüğü Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Proje Koordinatör Yardımcılığı’nı Doç. Dr. Levent Mercin, Proje Birim Üyeliğini ise Doç. Dr. Uğur Atan ve Öğr. Gör. Figen Yavuz yaparken, GÜSED başkanı Zafer Erzincan ise Proje uzmanı olarak görev almıştır.

Bu çalıştay sonrasında oluşturulan tasarımlar ve eserler, Kütahya (30 Nisan 7 Mayıs 2014), Konya (9-16 Mayıs 2014), Ankara (20-27 Mayıs 2014), Samsun (30 Mayıs-6 Haziran 2014), Erzurum (10-17 Haziran 2014), Gaziantep (22-28 Eylül 2014), Mersin (30 Eylül 6 Ekim 2014), Manisa (8-15 Ekim 2014) ve İstanbul (17-24 Ekim 2014) gibi Türkiye’nin yedi bölgesini kapsayacak 9 şehirde sergilenecektir.

“Demokrasi Şöleni” adlı “Uluslararası Sanat Çalıştayı”‘na ve sergilere başta öğrenciler olmak üzere tüm halkımız davetlidir. Gerekli olan duyurular ve açıklayıcı bilgiler dssc.dpu.edu.tr adresinden elde edilebilir.

Kategori:

Grafik Derleme

Comments are closed.